Biuro Rachunkowe Gorzów, Sigma Urszula Zygadło

ul. Borowskiego 9
66-400 Gorzów Wlkp.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Zryczałtowany podatek dochodowy – główne zalety i wady

Biuro Rachunkowe Sigma oferuje prowadzenie księgowości dla firm, które mogą rozliczać się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Główną zaletą tej formy opodatkowania dla firmy jest jej uproszczony charakter oraz stosunkowo niskie stawki podatku. Natomiast główną wadą podatku zryczałtowanego jest fakt, że przedsiębiorca prowadzi jedynie ewidencję przychodów, więc do wyliczenia wydatków nie uwzględnia kosztów jakie ponosi na prowadzenie działalności jak np. zakup materiałów czy wypłaty dla pracowników.

Dla kogo ta forma podatku?

W przypadku klientów, którzy zdecydowali się na tą formę opodatkowania nasza firma pomaga w określeniu czy planowana działalność gospodarcza nie spełnia warunków wykluczających z możliwości rozliczania podatku dochodowego w ten sposób.

Rzetelne prowadzenie ewidencji księgowych przez Biuro

Dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na prowadzenie rozliczenia podatku dochodowego w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nasze Biuro Rachunkowe oferuje kompleksową obsługę w prowadzeniu dokumentacji księgowej. W tej formie opodatkowania podatku dochodowego podstawową ewidencją jest ewidencja przychodów, na podstawie której wyliczamy podatek dochodowy. Dodatkowo w przypadku kiedy przedsiębiorca chce lub jest zobowiązany z przepisów prawa do rejestracji do podatku VAT konieczne jest dodatkowo prowadzenie ewidencji VAT sprzedaży oraz ewidencji VAT zakupu wraz z przygotowaniem deklaracji VAT-7 oraz pliku JPK które są przesyłane do Urzędu Skarbowego.

Wysyłka deklaracji do odpowiednich urzędów

Nasze Biuro Rachunkowe oprócz ewidencji przychodów pomaga również klientom w kontaktach z Urzędami Skarbowymi oraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Do naszych zadań, które wynikają z podpisanej z klientem umowy zalicza się przygotowanie rozliczenia rocznego od podatku zryczałtowanego PIT-28, przygotowanie pism do Urzędu Skarbowego w związku z prowadzoną działalnością (np. zgłoszenie firmy do podatku VAT), wysyłka deklaracji rozliczeniowych ZUS DRA czy odpisywanie na pisma urzędów związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, do której podpisaliśmy z klientem umowę na prowadzenie obsługi księgowej.

Napisz do nas

Biuro rachunkowe Gorzów

Kontakt

Biuro Rachunkowe Sigma mgr Urszula Zygadło

Ul. Borowskiego 9, 66-400 Gorzów Wlkp.
NIP: 599-134-58-88
REGON: 080008551


Biuro czynne pon.-pt. w godz. 9.00-15.00


sigmabiuro@wp.pl
095 737 09 40
662 147 640
600 575 226


Zobacz jak do nas dojechać.

Wyślij zapytanie przez formularz kontaktowy.

Imię i nazwisko
E-mail
Wiadomość

Informujemy, iż kontaktując się z nami wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie przez Biuro Rachunkowe Sigma z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim Państwa danych osobowych do celów związanych i wynikających z przedmiotowego kontaktu, w szczególności odpowiedzi na zapytanie, przedstawienie oferty, przygotowanie umowy. Udostępnione dane będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności.